Imię i Nazwisko: Damian Gębal

Rok urodzenia: 02.01.1994r.

Rok rozpoczęcia treningu: maj 2002 rok

Wykształcenie:
– ukończenie: V Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach – i rozpoczęcie Akademia Obrony Narodowej w Warszawie – Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe.

Aktualne zajęcie:
Trener w Wołomińskim Centrum Sztuk Walki

Z jakich osiągnięć osobistych jest Pan dumny?
Ze swoich osobistych osiągnięć dumny jestem z tego, że robię coś dla siebie, nie siedzę bezczynnie w domu, czyli zacząłem trenować, i dalej to robię. Kiedy tylko mogę. Mam swój cel w życiu, choć czasami z niego zbaczam, ale zawsze wracam do niego. Tym celem są walki zawodowe.

Z jakich osiągnięć sportowych jest Pan dumny?
Każde osiągnięcie jest ważne, jedne mniej drugie więcej. Nie patrzę na moje osiągnięcia jakby było to coś niesamowitego, patrzę w przyszłość, by dalej osiągnąć swoje, czy to Mistrzostwa Świata, czy Polski, to jest dla mnie nieważne. Trzymać poziom i piąć się w górę, to jest priorytet.

Co najbardziej lubi Pan w Tang Soo Do?
W Tang Soo Do zawsze będę uwielbiał tą wszechstronność, czy ktoś lubi semi lub light, albo ogólnie formy, broń. Każdy może znaleźć coś dla siebie. A i to co najważniejsze, co łączy wszystkich TSDoków – wrażenie drugiej rodziny, która wspiera się w najgorszych chwilach, nie tylko na treningach.

Zainteresowania:
Koszykówka, Gry komputerowe, Snowboard.